05 Nisan 2020
  • İstanbul9°C
  • Ankara13°C
  • İzmir16°C

İMAMOĞLU YANDAŞ MEDYANIN SALTANATINI BİTİRDİ

Korkusuz yazarı Can Ataklı, BELTAŞ'larda sadece hükümete yakın yayın yapan gazetelerin satıldığını duyurmuştu.

İmamoğlu yandaş medyanın saltanatını bitirdi

12 Ağustos 2019 Pazartesi 19:03

Can Ataklı bugünkü yazısında konuyla ilgili Ekrem İmamoğlu'nun konuyla ilgilendiğini belirtti. 

Ataklı'nın yazısından o bölüm şöyle: 
 
Geçen hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait BELTAŞ'larda sadece Sabah ve bu grubun iki gazetesinin satıldığını yazmıştım.


Bunun üzerine arayan Ekrem İmamoğlu'nun basın danışmanlarından Şükrü Küçükşahin, “Buna izin verilemez. Bu, başkanın ilkelerine uymuyor, duruma hemen bakacağız”demişti.


Birkaç gün önce Küçükşahin tekrar aradı. “BELTAŞ'larda artık tüm gazeteler satılmaya başlandı, yeni uygulamamız herkese hayırlı olsun” dedi.
Benim de hoşuma gitti tabii.


Ancak her gün uzun yürüyüşler yapan ve zaman zaman yol üzerindeki BELTAŞ'lara uğrayan bir arkadaşım, “Senin yüzünden bedava at yarışı bülteni alamıyorum” dedi. Şaşırıp sordum.
 

Anlattı. Her gün yürüyüş yolundaki BELTAŞ'lara girip bir su içtikten sonra standa asılı olan Sabah grubuna ait bir spor gazetesini, at yarışları bültenine bakmak için alıyormuş.
Bugüne kadar kimse para istememiş. Arkadaşım bunları anlattıktan sonra “Sayende BELTAŞ'lara bütün gazeteler kondu ama artık eskisi gibi bedava dağıtamıyorlar, benim avantamı kestin, çok sağ ol” dedi ve kahkahayı patlattı.